6.8. 2017, Northern Cavalier Club Show Stafford a Karlíkovo 2.místo v Open class

Po dlouhé době jsme se opět vydali na nekonečnou cestu do Anglie. Celkem jsme ujeli 3200 km, vystřídali tropy s 35 stupni, ale i déšť a 13 stupňů. Projeli se tunelem pod La Manchem (který mimochodem opět zdražili), z Calais jsme pozorovali velké lodě plující k Doverským bílým skalám. Ve Velké Británii jsme bydleli v nejšpinavějším hotelu, co jsme kdy zažili :-), nicméně jsme odolní a přežili jsme veškerá úskalí, které na nás během cesty čekaly.

Výstava byla jako vždy pěkně zorganizová a díky pěknému počasí bez deště se konala venku na svěže zelené trávě. Kruhy byly obrovské, všichni měli ideální podmínky k předvedení. Kavalírů bylo přihlášeno necelých 200, psy posuzovala Maryan Hogan (Stavonga) a feny Ellaine Weddington.

Karlík si vedl více než dobře, krom toho, že byl obdivován zvenčí kruhu všemi přítomnými, skvěle se předvedl a vybojoval nádherné druhé místo v obrovské konkurenci anglických šampionů.  Karlíkův posudek:

"Equally nice tricolour boy well broken, a longer type than 1. Tan in all the right places, perfect tail carriage on the move,particularly liked his head. Just pipped at the post by one who was on his toes with great showmanship"

Setkali jsme se s mnoha přáteli, velmi nás potěšilo, že se několik chovatelů (posuzovatelů) ptalo na Zippyho, jak se mu daří, jak vypadá, vzpomínali, kde ho nechali vyhrát a "trumfovali" se mezi sebou, kdo mu kde dal vyšší titul :-D Bylo to velmi dojemné. Zippy za sebou nechal nesmazatelnou stopu českého kavalíra, kterého zná "celá" Evropa.

Plní krásných zážitků jsme se vrátili domů a těšíme se na další výpravu :-)

 

Karlos GBKarlos hlava GBStafford3stafford5Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Prokopská hvězda | Tvorba stránek pro chovatele

Hana a Zuzana Novákovy
novhan@seznam.cz | +420 604 170 895
nov.zuzana@seznam.cz | +420 737 876 893

Praha, Česká republika