16.-18.6., Miláno a Karlíkův obrovský úspěch-BOB

Náš výlet do Milána, aneb jak Karlík zabodoval v další zemi FCI

Nikdy předtím jsme na výstavě v Itálii nebyli. Zcela náhodou jsme našli propozice největší a nejvýznamnější výstavy v Miláně.

Zjistili jsme, že jsou na trhu celkem výhodné letenky, tak jsme neváhali a zakoupili. Jednu letenku samozřejmě i pro Káju na palubu.

Ubytování jsme zajistili v blízkosti výstaviště.

Byli jsme uchváceni, jak dokonale byla výstava připravena. Obrovské kruhy porkryté čistými zelenými koberci, nikde ani smítko. V kruhu kamery, které zajištovaly přímý přenos z výstavy. Hojnost stánků nabízející všelijaké suvenýry, potřeby pro chovatele, kosmetiku, atd. Haly byly klimatizované.

První den posuzoval italský rozhodčí, chovatel kavalírů, pan Pietro Paolo Condo. Kavalírů bylo přihlášeno 48, profihandlery se to v kruhu jen hemžilo.

V Itálii je pouze jeden CAC pro všechny třídy. Resp. CAC nelze získat ve třídě šampionů, o něj se utká vítěz z TO a vítěz z MT. Ve třídě otevřené bylo s Karlíkem 8 psíků, v mezitřídě byli 3.

Bez váhání jsme vyhráli nejdříve třídu otevřenou, potom CACe, a o CACIBa jsme běželi s BH ze šampionů vedeným jedním z nejznámějších italských profihandlerů. Pan rozhodčí nechal oběhnout jedno kolečko, poté porovnal hlavy, a pogratuloval Kájovi. O BOBovi měl pan Condo rozhodnuto zřejmě dopředu, byl z Káji unešen, takže jsme obešli sotva kolečko a BOBik byl náš.

Naše radost byla obrovská, vyhrát nejprestižnější italskou výstavu navíc od italského rozhodčího, to je velký úspěch.

Další dva dny nám už štěstí na rozhodčí nepřálo, navíc Karlík byl znaven z výkonu z prvního dne a v neděli se předvedl spíš jako honič než jako kavalír :))

Prošli jsme si centrum, dali si pravou italskou zmrzlinu. Výlet jsme si zkrátka užili.

Společnost nám dělala Lucka Melicharová, které patří velký dík za veškerou pomoc a krásné fotky, které na výstavě pořídila:-)

 

Kaja v MilaneKaja BOB Milanogalerie MilanDom MilanoTvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Prokopská hvězda | Tvorba stránek pro chovatele

Hana a Zuzana Novákovy
novhan@seznam.cz | +420 604 170 895
nov.zuzana@seznam.cz | +420 737 876 893

Praha, Česká republika